Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

RYSIOWA KAROLCIA ...

offlinerysiowa blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
410976 odwiedzin | wpisów: 460, komentarzy: 8015, obserwuje: 143

Proszę o rady :IMPREGNACJA GRESU POLEROWANEGO

autor: rysiowa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mam zgryz jak jasny gwintblog budowlany - mojabudowa.pl. Naczytałam się o impregnacji gresu i dalej jestem niedouczonablog budowlany - mojabudowa.pl. Jakiej firmy środek zastosować? Naczytałam się o Sopro i HG. I dalej nie wiem, który wybraćblog budowlany - mojabudowa.pl. Czy impregnować przed, czy po fugowaniu. Pomóżcie mi, proszęblog budowlany - mojabudowa.pl. Następna robota u nas, to kładzenie gresu i muszę coś konkretnego o tym wiedziećblog budowlany - mojabudowa.pl.

A tu cytaty z netu (jest ich dużo, po przeczytaniu jestem coraz bardziej ogłupiała i zdezorientowana). Liczę na Waszą pomoc !!!

"Impregnowanie gresu polerowanego

Gres polerowany jako jedyny rodzaj gresu powinien zostać zaimpregnowany ze względu na swą większą podatność na zarysowania (podtrzymanie efektu lustra wymaga pielęgnacji) i zabrudzenia (jego powierzchnia jest porowata). Nowe płytki z gresu polerowanego impregnuje się przed fugowaniem. Powtórną impregnację można wykonać dopiero 4–6 tyg. po ułożeniu, kiedy materiał całkowicie wyschnie. W tym celu można użyć np. impregnatu do gresów Sopro FFP 719. Po naniesieniu preparatu należy odczekać chwilę, by wniknął w pory gresu. Na koniec podłogę można wypolerować. Impregnację wystarczy powtarzać raz na rok. Tak zabezpieczony gres jest zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania w czystości, można czyścić go samą wodą. W sklepach dostępne są także płytki z gresu polerowanego konserwowanego woskiem. Po wyjęciu z paczki wyglądają na matowe. Dopiero po ułożeniu czyści się je z wosku i impregnuje tak jak inne gresy polerowane.

Generalnie gres, ze względu na minimalną nasiąkliwość, nie powinien wymagać dodatkowego zabezpieczenia preparatem impregnującym. Praktyka pokazuje jednak, że ze względu na szorstką i porowatą powierzchnię (w przypadku gresów polerowanych związane to jest ze zjawiskiem otwarcia mikroporów w procesie szlifowania i polerowania powierzchni), często występują trudne do usunięcia zabrudzenia przy fugowaniu. Aby uniknąć problemów zalecamy przeprowadzenie próby poprzez nałożenie fugi na fragment płytki i sprawdzenie stopnia usuwalności zabrudzeń.
W przypadku penetracji materiału w głąb płytki i problemów z usunięciem fugi zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy fugowaniu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wtedy zastosowanie impregnacji. Niestety DELFIN jest środkiem przeznaczonym tylko do zabezpieczania materiałów o dużej nasiąkliwości. W przypadku gresu najczęściej powstaje efekt odwrotny od zamierzonego. Ze względu na niską nasiąkliwość materiału DELFIN nie wnika w strukturę, a jedynie tworzy na powierzchni cienką błonę, do której przywierają resztki fugi i inne zanieczyszczenia. Warstwa ta jest później nie do usunięcia bez zastosowania specjalistycznych środków chemicznych, np. ATLAS SZOP 2000. Przy takim rozwiązaniu zalecamy przeprowadzenie próby fugowania i zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności celem ograniczenia zabrudzeń powierzchni płytek w trakcie fugowania. Przy szczególnie wrażliwych na zabrudzenie płytkach zaleca się wprowadzanie fugi bezpośrednio w spoinę przez zastosowanie wyciskaczy mechanicznych.

"

 


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:34846
Liczba wpisów:192680
Liczba komentarzy:820999
Liczba zdjęć:700518
Użytkownicy online:529
Pow. użytkowa: 99.3 m²
Pow. użytkowa: 223.6 m²
Pow. użytkowa: 121 m²
Pow. użytkowa: 133 m²